Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Umieszczenie nawigacji GPS w schowku nad konsolą środkową

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Umieszczenie nawigacji GPS w schowku nad konsolą środkową

    Ja swoje auto kupiłem w czerwcu i od tamtego czasu wydałem na nie około + - ... 5800 zł :roll: w cenę wchodziło m.in:
    - olej filtry itp,
    - ubezpieczenie,
    - alusy + opony letnie (nowe)
    - opony zimowe (nowe)
    - wycieraczki,
    - pióra wycieraczek,
    - pranie auta...

    i uważam, że były to normalne eksploatacyjne sprawy, które generalnie każdy ponosi więc nie płaczę z tego tytułu :P
    Lucky24,Jeżeli obecnie auto jeździ bezawaryjnie i jesteś zadowolny to głowa do góry i śmigaj dalej skodziną :wink: , a gdy będzie się gorzej sprawować to wtedy dopiero do żyda :lol:

  • #2
    Umieszczenie nawigacji GPS w schowku nad konsolą środkową

    Mój uchwyt naszybowy do przenośnej nawigacji 4,3' uległ ostatnio uszkodzeniu. Zmuszony byłem zatem poszukać wygodnego miejsca na nawigację. Padło na schowek nad konsolą środkową. Miejsce moim zdaniem idealne (i zapewne przez niejednego forumowicza używane). Poszukuję więc patentu - może ktoś ma? - aby nawigacja pasowała tam idealnie. Teraz jest tak, że dobrze pasuje, ale jak używam jej na baterii (choć nie idealnie - za mała stabilność), bo niestety mam wtyczkę u dołu, i jak podłączam kabel, to nie mam jak ustawić prosto i stabilnie.

    Myślałem o wyrzeźbieniu (dosłownie) w drewnie takiej podstawki. Ma ktoś jakieś inne pomysły?

    Komentarz


    • #3
      Witaj.

      Pomysł na lokalizację w pełni trafiony. Kwestia rozwiązania problemu z zasilaniem to drobnostka, u mnie co prawda nie o zasilanie chodziło, ale podłączenie się udało:

      Forum - Octavia Club Polska

      Bez problemu pociągniesz sobie 12V z zapalniczki i będziesz podłączał navi w schowku.

      Powodzenia
      www.prostetorodo.pl

      Komentarz


      • #4
        Ja kiedyś miałem to zrobić, ale skończyło się na Amundsenie.
        Ale do rzeczy. Miałem pomysł taki, żeby do tej klapki umocować w jakiś sposób zawias. Do drugiego końca zawiasu miałem przykręcić część oryginalnego uchwytu na navi. Całość miała być składana, żeby nie kusić. Miała to być wersja bez wyjmowania tego z samochodu a jedynie rozkładana. Ale koncepcja się zakończyła. Gdzieś na niemieckim forum widziałem coś takiego fajnie wyjeżdżającego dla tom-toma a'la volvo S80. Ale koszta były ten tego hmmm wysokie.

        [ Dodano: Nie 29 Maj, 11 23:07 ]
        a proszę...

        Error 404 (Not Found)!!1

        [ Dodano: Nie 29 Maj, 11 23:08 ]
        Error 404 (Not Found)!!1

        [ Dodano: Nie 29 Maj, 11 23:10 ]
        Error 404 (Not Found)!!1
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #5
          Może wiecie czy da się zrobić tak aby po wyjęciu kluczyka znikało napięcie w gnieździe zapalniczki, najlepiej tylko tej w kabinie. Chodzi o to aby Navi się wyłączało. Nam navroad, który identyfikuje wyłączenie napięcia jako sygnał do uspienia Navi. Obecnie w Skodzie to mi nie działa, napięcie pozostaje po wyjęciu kluczyka.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za informację - rzeczywiście pociągnięcie w ten sposób zasilania byłoby ciekawe, choć tak czy owak bez rzeźbienia się nie obejdzie. Taka drewniana wkładka ma tą zaletę, że nie jest zintegrowana ze schowkiem, przez co w każdej chwili można z niej zrezygnować.

            Komentarz


            • #7
              odgrzewam kotleta.

              Jak można zdemontować samą klapkę, bo wtedy można zamontować samą głowicę uchwytu ładnie zamontować

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Boobass
                odgrzewam kotleta.

                Jak można zdemontować samą klapkę, bo wtedy można zamontować samą głowicę uchwytu ładnie zamontować
                żeby zdemontować samą klapkę musisz wyjąć cały schowek i od strony się za to zabrać
                jak wyjąć schowek masz u kolegi Biszczu
                jak już wyciągniesz to zobaczysz - demontowałem u siebie do oklejenia ale bez tutoriala :wink:
                w jednym miejscu trzeba wyłączyć serce i mocnij nagiąć jeden element,
                więc rób to w pokojowej temp., żeby czegoś nie ułamać :szeroki_usmiech
                Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X